Sezgin Baran Korkmaz: Kendi şirketimin yöneticisinden şikayetçi oldum

Gazeteci Barış Terkoğlu, “kara para aklama” suçlamasıyla aranan ve ABD’de bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili geçtiğimiz günlerde yazdığı köşe yazısının ardından Korkmaz’ın kendisini aradığını belirtti.

Korkmaz’la arasında geçen telefon konuşmasını köşesinde aktaran Terkoğlu, “SBK yeni bir oyun mu kuruyor, yoksa ABD yargısından kurtulmaya çalışırken bütün tuşlara mı basıyor, bunu bilmiyorum. Bildiğim, SBK meselesi daha çok su kaldırır” ifadelerini kullandı.

‘ŞİRKET YÖNETİCİLERİ GEREĞİNİ YAPMIYORDU’

Terkoğlu’nun yazısından ilgili bölüm şöyle:

“SBK, doğrudan söze girdi. Hayır, şikayetçi olduğuna itiraz etmiyordu. Şikayet ettiği ismin doğru yazılmadığını söylüyordu:

‘Yakup Süt ile ilgili herhangi bir şikayetim yok. Yakup Süt, sadece hemşerim ve aile dostum. Yakup Bey, karakteri gereği, kimsenin ne malına çökecek biri ne de hayata böyle bakan biri.’

Kendisi aleyhinde operasyon yapıldığını iddia eden SBK, devam etti:

‘Kendi şirketimin yöneticisinden şikayetçi oldum. Otomotiv şirketimin tasfiye edilerek ABD’ye borcumun ödenmesi gerekiyordu. Ancak şirketi yöneten atılan maillere rağmen gereğini yapmıyordu. Bunun üzerine şikayetçi oldum.’

SBK, sonrasında durumun düzeldiğini, yöneticilerin gerekeni yaptığını söyledi.

Kısacası SBK, ‘şikayet ettim ama Yakup Süt’ü değil şirketimin yöneticisini’ dedi. Yanıt hakkı gereği yayınlayacağımı söyledim.

Kısacası…

Pazartesi günkü yazımın, ‘SBK’dan polise telefon’ başlıklı kısmı, çift taraflı teyid edildi. SBK gerçekten şikayetçi olmuştu. Gelgelelim kimi hedef aldığı ve bunu neden yaptığı hala belirsizdi. Dün söylediğine göre, ABD’ye borcunu ödemeye çalışırken işini yapmayan yöneticiyi şikayet etmişti. Ancak polise göre, mallarına el koymaya çalışan bir mafya grubunu. İki tarafı da aktardım. Hangisi doğru, SBK yeni bir oyun mu kuruyor, yoksa ABD yargısından kurtulmaya çalışırken bütün tuşlara mı basıyor, bunu bilmiyorum.

Bildiğim, SBK meselesi daha çok su kaldırır!”

Ne olmuştu?

Terkoğlu, pazartesi günkü yazısında şu bilgileri aktarmıştı:

“Bundan 5-6 ay önce, İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü’nün telefonu çaldı. Açan polis küçük dilini yutacaktı. Zira telefonun ucundaki isim, ‘merhaba ben Sezgin Baran Korkmaz(SBK)’ diye söze başladı. Telefondaki Korkmaz, hararetli bir şekilde konuşmaya devam etti. Sebebi ise halen Türkiye’de faaliyette olan ama kendisinin başında olamadığı şirketleriydi. ‘Şirketlerimi yönetenler mallarımı yağmalıyorlar, çalıyorlar’ diye polise telefonla ihbarda bulundu. Suçladığı isim ise para ilişkisi olduğu iddia edilen ve daha önce suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklanan Yakup Süt ve ona yakın isimlerdi. SBK polisten yardım istiyordu.”

YAZININ TAMAMI

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir